You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.Dla kogo: Firmy produkujące odzież sportową lub inną z nadrukami
Rok wydania: 2021
Miejsce szkolenia: Centrum Szkoleniowe Gemini Cad w Łodzi lub w siedzibie klienta

Projektowanie grafiki na materiale - Gemini AutomART


AKTUALNE WYZWANIA TECHNOLOGII I PRZEMYSŁU
Gemini Shaped Textile Printing (Tekstylny Druk Cyfrowy) – jest wykonywany na przynajmniej trzy główne sposoby: Drukowanie na surowym materiale (produkowanie materiału z powtarzającymi się motywami), Drukowanie kształtów na materiale (produkcja elementów odzieży drukowanych i wycinanych) i Drukowanie bezpośrednio na odzieży (wprowadzanie na gotową odzież różnych motywów cyfrowych).

Drukowanie kształtów na materiale jest szeroko stosowane do produkcji elementów potrzebnych w spersonalizowanej odzieży sportowej, reklamie, dekoracji domu. Jest to sektor gdzie poziom automatyzacji jest bardzo niski, a straty materiału i robocizna są ogromne. Najbardziej klasyczny proces zakłada zastosowanie dwóch oddzielnych środowisk: CAD (specjalistyczny CAD odzieżowy) i Graficznego (Ilustrator lub Corel itp.), które łączy się zazwyczaj przez ręczne umieszczanie białych elementów odzieży na zadrukowanym papierze transferowym.

JAK TO DZIAŁA?
Wykorzystując możliwość obsługi motywów graficznych, projektant może użyć Gemini Creative Studio do powiązania motywów graficznych z szablonami opracowanymi i wystopniowanymi w aplikacji CAD, ułożyć te elementy z naniesioną grafiką i wysłać rezultat bezpośrednio na wielkoformatową drukarkę i kater. Oznacza to, że cały proces produkcyjny jest aktualnie zmieniony. Wszystkie przygotowawcze operacje są wykonywane za pomocą odzieżowego środowiska CAD dostarczanego przez Gemini mając jednocześnie dostęp do wszystkich typowych narzędzi automatyzacji specyficznych dla produkcji odzieży takich jak stopniowanie, sprawdzanie, rozcinanie, planowanie, układanie, itp.

Efektem końcowym tego procesu jest rolka materiału z ułożonymi, zadrukowanymi szablonami gotowa do rozkroju. Technologią odpowiedzialną za tę fazę jest VisionCUT. System ten ma możliwość skanowania zadrukowanego materiału, aby zidentyfikować pozycję oraz zniekształcenia nadrukowanych szablonów i tak poprowadzić rozkrój na katerze jednowarstwowym aby dokładnie wciąć elementy, przez skompensowanie wszelkich deformacji w ramach określonych reguł i ograniczeń. Cały proces jest w pełni automatyczny, płynnie zintegrowany z katerem. Szczegółowy proces produkcyjny proszę sprawdzić za pomocą kodu QR.

JAKIE SĄ KORZYŚCI
Po raz pierwszy, producenci cyfrowo nadrukowywanej odzieży sportowej i innych artykułów konfekcyjnych mogą wdrożyć w pełni zautomatyzowany proces produkcyjny, który zredukuje koszty robocizny nawet o 60%. Zużycie materiałów eksploatacyjnych takich jak papier transferowy i czas drukowana zostaje zredukowane nawet o 35%, podczas gdy zużycie tuszu jest zmniejszone o 10%. Jakość pasowania zszywany elementów w każdym rozmiarze jest zagwarantowana i nie wymaga żadnych kompromisów. Cały proces jest także kompatybilny z technologią drukowania bezpośrednio-na-materiał.

NASZ PRZEŁOM
Całe rozwiązanie Digital Printing dostarczane przez Gemini CAD Systems opiera się na autorskiej technologii umożliwiającej importowanie, skalowanie, nakładanie i drukowanie wysokiej jakości plików do druku takich jak ESP lub PDF. Taka możliwość istnieje w obu programach w Gemini Pattern Designer oraz w Gemini Nest Expert.

Zapytaj o szczegóły

Skonfiguruj zestaw i
prześlij zapytanie
Newsletter
Gemini Cad

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszych produktów i usług