You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jak wybrać najlepszy system CAD do konstrukcji, stopniowania i układania szablonów?

Więc, jak wybrać system CAD? Jeśli twoja firma potrzebuje rozszerzyć swoją działalność i zdecydujesz się zainwestować w system CAD, lub po prostu chcesz zastąpić starą technologię nową, oto kilka wskazówek jak dokonać wyboru.

Nigdy nie wierz zapewnieniom broszur i ich nagłówkom (nawet tej :) ); po prostu równolegle poproś konkurencję, jeżeli jest to tylko możliwe, o pełną prezentację całego procesu przygotowania produkcji na twoich fizycznych produktach: projektowanie, stopniowanie, sprawdzanie, modyfikowanie, planowanie cięcia, układanie, rozkrój.

Test wydajności automatycznego układania powinien być wykonany nie na jednym czy dwóch układach, ale więcej niż stu, aby otrzymać przejrzysty obraz osiągów. Poproś o możliwość zrobienia testów samemu, zachowaj rezultat pracy i powtórz testy na dostarczonej wersji, w celu upewnienia się, że otrzymasz te same wartości.

Sprawdź bieżącą i przyszłą komunikację systemu, możliwości importu/eksportu plików do najczęściej używanych macierzystych formatów CAD oraz komunikację z katerami, ploterami i innymi urządzeniami peryferyjnymi, aby nie zostać "więźniem" jednej technologii.

Sprawdź bieżące i przyszłe warunki co do jakichkolwiek kosztów stałych związanych z aktualizacjami, takimi jak: wygasająca licencja oprogramowania i dostępność produktu.

Upewnij się, że opcje i funkcje którymi jesteś zainteresowany są częścią zaoferowanego pakietu, a jeśli nie to sprawdź jakie są dodatkowe koszty.

Sprawdź, czy pakiet oprogramowania odpowiada twojemu przyszłemu rozwojowi i bieżącym trendom na rynku: e-commerce, masowa personalizacja, Przemysł 4.0, technologia chmury.

Poproś o dłuższy okres testowania z minimalnym kosztem lub bez kosztów z twojej strony.

Sprawdź, jak długo dystrybutor zajmuje się wdrażaniem oprogramowania, aby nie trafić na dostawcę bez doświadczenia.

Newsletter
Gemini Cad

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszych produktów i usług